linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx Facebook Instagram Telegram Viber Facebook
Перейти до головного вмісту

Географія. Вторинне діагностичне тестування за курс 6-7 класів

SURGe

Діагностичні тести з географії створені, щоб допомогти виявити ті з тем, що вивчалися у 6—7 класах, над якими учням/ученицям потрібно додатково попрацювати, щоб надолужити прогалини в знаннях і вміннях.

Тут розміщено матеріали для вторинного діагностичного тестування з географії за підсумками навчання у 6—7 класах.

Це другий тест у серії діагностичних тестів з географії, створених, щоб допомогти виявити та надолужити прогалини у знаннях і вміннях. Із цим тестом варто працювати після проходження первинного тестування та опрацювання отриманих за його підсумками рекомендацій. Тест для первинної діагностики також розміщено на платформі ВШО.

Виконання завдань вторинної діагностики покаже чи успішною була робота з надолуження прогалин у таких навчальних темах:

Розділ «ЗЕМЛЯ НА ГЛОБУСІ Й КАРТІ» (Географія 6 клас за НУШ):

 • Форма й розміри Землі, географічні наслідки її рухів
 • Зображення земної поверхні на глобусі, плані місцевості й карті
 • Визначення відстаней на глобусі, плані місцевості й карті за масштабом
 • Абсолютна й відносна висота місцевості

Розділ «КАРТОГРАФІЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ЗЕМЛІ» (Географія 7 клас за НУШ):

 • Географічні координати точки на карті
 • Відстані між точками, що лежать на одному меридіані / на одній паралелі в градусах і в кілометрах

Розділ «ГОЛОВНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ» (Географія 7 клас за НУШ):

 • Особливості географічного положення материків / океанів
 • Тектонічна будова, рельєф, корисні копалини материків / дна океанів
 • Загальні риси клімату, кліматичні пояси і типи клімату материків / океанів
 • Поверхневі та підземні води суходолу / водні маси океанів
 • Особливості рослинного й тваринного світу, зональність природи на материках / в океанах
 • Основні екологічні проблеми материків / океанів

Тест складається з двох частин: «Головні закономірності формування природи материків та океанів» та «Практичні навички роботи з планом місцевості та географічною картою». На виконання кожної частини потрібно приблизно 30 хвилин. Учень / учениця може спочатку виконати одну частину, а через певний час іншу. Результати виконання тестових завдань будуть відображені в розділі «Прогрес».

Виконуючи завдання тесту, учням та ученицям не варто боятися робити помилки, адже це не контрольна робота. У підсумку усі, хто пройде тест, отримають не оцінку, а звіт із результатами та перелік посилань на матеріали, які варто опрацювати, щоб надолужити ті теми, щодо яких були допущені помилки під час виконання завдань тесту. 

Щоб провести вторинне діагностичне тестування цілого класу, учителеві чи вчительці потрібно зареєструватися на курс, скопіювати його та запросити учнів та учениць пройти тест. Після завершення тестування вчитель чи вчителька зможе згенерувати звіт про результати виконання завдань учнями / ученицями класу в розрізі навчальних тем і рівнів, на яких вони засвоєні. 

Якщо результати вторинної діагностики будуть кращими, ніж ті, що були за підсумками первинного діагностичного тестування, це означає, що робота із надолуження пройшла успішно. Якщо ж результати виконання тесту не покращились або покращилися несуттєво, варто ще раз звернути увагу на рекомендації, отримані у звіті за підсумками первинного тестування. 

Ми переконані, що цілеспрямована робота із запропонованим діагностичним інструментом сприятиме покращенню успішності учнів та учениць. 

https://lms.lilac-vso-uat.raccoongang.com/asset-v1:SURGe+geometry_9_2+2022_12+type@asset+block@2022-12-04_09.31.09.jpg

Діагностичні тести розроблені командою проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) у співпраці з Міністерством освіти і науки України. «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги Україні, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.

Автори курсу

Галина Карпюк, методист відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти, заслужений учитель України

Анна Нікитчук, методист відділу досліджень та аналітики Українського центру оцінювання якості освіти, учитель географії

 

Зареєструватися на курс