linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx Facebook Instagram Telegram Viber Facebook
Перейти до головного вмісту

Мистецтво. 5 клас

UIED

Курс з мистецтва у 5 класі включає теми з образотворчого, музичного та театрального та циркового мистецтва. На цьому курсі ви дізнаєтесь про те, що таке живопис, які види живопису існують, які матеріали застосовують художники, з чого складаються фарби.

На уроках з музики вам розкажуть про історію оркестру, його види та групи інструментів симфонічного оркестру, а також про взаємодію музики з літературою і цирковою виставою.

Урок зі скульптури допоможе розібратись у тому, що таке скульптура, які бувають її види, як працювати з пластичними матеріалами.

На уроці з театру ви познайомитесь з його історією та видами, дізнаєтесь про витоки сценічного мистецтва, про особливості лялькового, музичного театрів та балету.

Урок з образотворчого мистецтва в театрі розкриє специфіку оформлення театральної вистави. Ви дізнаєтесь, що театр починається з театральної афіші, яка інформує та заохочує глядачів відвідати виставу. 

Програма

Розділ: ВИДИ МИСТЕЦТВА. Тема 1. Народне і професійне мистецтво

 1. Живопис: види, засоби виразності (колір). Кольори: основні, похідні, ахроматичні, хроматичні. Відтінки кольору, колорит (теплий, холодний, наближений, контрастний). Особливості роботи з фарбами (гуаш, акварель)
 2. Оркестр, різновиди оркестрів. Симфонічний оркестр. Групи інструментів симфонічного оркестру
 3. Скульптура: види (кругла, рельєф). Засоби виразності (форма, фактура). Робота з пластичними матеріалами 

Розділ: ВИДИ МИСТЕЦТВА. Тема 2. Взаємодія і синтез мистецтв

 1. Взаємодія музики і літератури. Інтонація (музична, мовленнєва). Вокальні твори
 2. Взаємодія образотворчого мистецтва і літератури. Ілюстрація. Книжкова графіка.
 3. Музика у цирковій виставі. Особливості архітектурних споруд для проведення циркових вистав
 4. Театр. Види театрів. Музичний театр
 5. Образотворче мистецтво в театрі. Театральна афіша.

Розділ: ВИДИ МИСТЕЦТВА. Тема 2. Взаємодія і синтез мистецтв (продовження)

 1. Ляльковий театр. Види ляльок в ляльковому театрі. Особливості створення театральної ляльки
 2. Музичний театр: опера (особливості музичної вистави)
 3. Архітектура. Театральні споруди, інтер’єри театрів (у тому числі театри для дітей, лялькові театри)
 4. Музичний театр: балет. Хореографія та сценографія
 5. Театральні костюми, декорації, особливості світлового оформлення
 6. Кінематограф: музика в кіно
 7. Кінематограф: роль художника в кіно. Анімація
 8. Ансамбль у музичному мистецтві та хореографії
 9. Архітектурний ансамбль
 10. Музика свят і розваг (популярна, «легка» музика)

 

Автори курсу

Ольга Новікова

Мистецтвознавиця, дослідниця, китаїстка. Аспірантка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, викладачка з історії світового та українського мистецтва, авторка лекційного курсу «Мистецтво Сходу».  Працює у Національному музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків та Київській дитячій школі мистецтв №2 імені Михайла Вериківського. Любить розповідати про мистецтво, адже воно допомагає відчути смак до життя і красу навколишнього світу.

 

Олексій Шмурак

Композитор, піаніст, саундартист, лектор, публіцист на платформах #АШОШ і Kyiv Daily. Випускник НМАУ ім. Чайковського (музичне мистецтво – композиція). Працював викладачем в Дитячій Школі Мистецтв № 6 і Дитячій Музичній Школі № 3 в Києві. Любить свій предмет за різноманітність поглядів, багатство образів і відчуттів, універсальність її впливу незалежно від віку, місця перебування та інших меж.

Галина Глеба

Вчителька мистецтва та візуальної культури, мистецтвознавиця. Випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, авторка лекторіїв про світове та українське мистецтво, співавторка курсу про мистецтво для  учнів початкових класів Всеукраїнської школи онлайн, авторка кількох видань та численних популярних статей про мистецтво та фотографію. Працює у PinchukArtCentre і Культурному проекті. Її слухачі не тільки розпізнають стилі мистецтва, але також знають секрети старих картин. Любить мистецтво і викладання за те, що воно вчить відчувати та розпізнавати почуття. 

Ярослав Лисенко

Вчитель Мистецтва, актор театру та кіно. Випускник Дніпропетровського Обласного театрально-художнього коледжу, автор YouTube-каналу «Yarko Art», спікер освітніх платформ. Організатор україномовного табору для української діаспори в Туреччині. Викладає у київській школі «ThinkGlobal» та захоплюється кінематографом. Його учні знімають соціальні ролики, беруть участь в творчих конкурсах та записують подкасти. Для нього курс мистецтва – це прояв підліткового бунту художніми засобами.

Дмитро Полячок

Викладач музики, співак, науковець. Закінчив Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського в Києві, де пізніше викладав історію музики. Працює як приватний педагог, консультант, редактор та автор наукових статей. Багато співає, особливо полюбляє українські народні пісні, які виконує у складі славетного фольклорного гурту “Древо”. Полюбляє і цінує музику та інші види мистецтва – за красу, глибокий зміст та високу майстерність. Цю любов прагне передати й учням. 

Зареєструватися на курс