Курс мистецтва в 7 класі включає уроки з музики, архітектури і дизайну. Він розкриває теми синтезу музичних і візуальних мистецтв, релігійного мистецтва в архітектурі і музиці, джаз і дизайн – графічний, промисловий та інші види.
Програма
Розділ: ДІАЛОГ ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА. Тема 1. Мистецтво у нашому житті
- Синтез музичного і візуальних мистецтв
- Культова архітектура різних регіонів світу
- Музика в храмі
Розділ: ДІАЛОГ ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА. Тема 2. Новітні мистецькі явища, дизайн
- Дизайн та його види
- Джаз
- Графічний дизайн
- Джаз і класична музика
- Промисловий дизайн
Розділ: ДІАЛОГ ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА. Тема 2. Новітні мистецькі явища, дизайн (продовження)
- Рок-музика
- Дизайн одягу, іграшок і сувенірів
- Рок-опера
- Дизайн середовища: екстер’єр, інтер’єр
- Попмузика
- Ландшафтний дизайн
- Мюзикл
- Сучасна хореографія: естрадна, бальна
- Дизайн масових заходів
- Музично-танцювальні фестивалі, шоу-програми
Автори курсу
Олексій Шмурак
Композитор, піаніст, саундартист, лектор, публіцист на платформах #АШОШ і Kyiv Daily. Випускник НМАУ ім. Чайковського (музичне мистецтво – композиція). Працював викладачем в Дитячій Школі Мистецтв № 6 і Дитячій Музичній Школі № 3 в Києві. Любить свій предмет за різноманітність поглядів, багатство образів і відчуттів, універсальність її впливу незалежно від віку, місця перебування та інших меж.
Галина Глеба
Вчителька мистецтва та візуальної культури, мистецтвознавиця. Випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, авторка лекторіїв про світове та українське мистецтво, співавторка курсу про мистецтво для учнів початкових класів Всеукраїнської школи онлайн, авторка кількох видань та численних популярних статей про мистецтво та фотографію. Працює у PinchukArtCentre і Культурному проекті. Її слухачі не тільки розпізнають стилі мистецтва, але також знають секрети старих картин. Любить мистецтво і викладання за те, що воно вчить відчувати та розпізнавати почуття.
Дмитро Полячок
Викладач музики, співак, науковець. Закінчив Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського в Києві, де пізніше викладав історію музики. Працює як приватний педагог, консультант, редактор та автор наукових статей. Багато співає, особливо полюбляє українські народні пісні, які виконує у складі славетного фольклорного гурту “Древо”. Полюбляє і цінує музику та інші види мистецтва – за красу, глибокий зміст та високу майстерність. Цю любов прагне передати й учням.
Ганна Шендрик
Культурологиня, едукаторка, завідувачка експозиційним відділом НЦНК “Музей Івана Гончара”. Люблю пояснювати складні речі простими словами. Моєю найбільшою цінністю є захоплювати людей традиційною українською культурою, включати в освітній процес не лише дітей, а й їх батьків. Я переконана, що навчання впродовж життя є фундаментом зрілого і свідомого суспільства.