linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx Facebook Instagram Telegram Viber Facebook
Перейти до головного вмісту

Мистецька галузь НУШ 5, 6 клас

UIED

Програма

1. Роль мистецтва у житті людини. Художній образ - основа сприймання і розуміння змісту твору мистецтва. Спільні поняття для різних видів мистецтва: ритм, гармонія, форма тощо.

3. Знайомство з палітрою образів творів живопису, графіки, скульптури, архітектури, дизайну, фотомистецтва, декоративного мистецтва.

4. Графіка. Різновиди графіки. Основні засоби виразовості (різнохарактерність і пластичність ліній, виразність тональних та кольорових плям). Комп’ютерна графіка, комп’ютерна анімація; способи застосування (оглядово).

5. Види й техніки графіки. Силует. Світлотінь.

6. Види декоративно-ужиткового мистецтва (декоративний розпис, вишивання, витинання, різьблення тощо). Майстри українського декоративно-ужиткового мистецтва. Таємниці майстрів, техніки та композиційні прийоми для створення сюжетно-тематичної композиції в різних видах декоративно-ужиткового мистецтва.

7. Ритм в образотворчому мистецтві. Орнаментальні мотиви. Стилізація. Види орнаментів. Символіка орнаментальних мотивів.

9. Українська народна іграшка як витвір декоративного мистецтва (лялька-мотанка, іграшки дерев’яні, керамічні, з тіста, з сиру, з лози, з соломи тощо) (практично).

11. Народне і професійне образотворче мистецтво. Традиції виготовлення та оздоблення атрибутів свят і обрядів України та світу.

12. Творчість архітекторів та скульпторів України: палітра образів, видів, жанрів. Шедеври архітектурних і скульптурних творів в українському мистецтві.

16. Народне і професійне музичне мистецтво. Засоби художньої виразовості музичного мистецтва: звуки (шумові, музичні), мелодія, гармонія, лад, ритм, темп, тембр, діапазон, регістр, динаміка, інтонація тощо.

17. Знайомство з видами та жанрами музичного мистецтва на прикладах шедеврів інструментальної та вокальної музики.

18. Народні танці. Танці народів світу. Музичні й танцювальні традиції різних народів.

19. Музичні символи зимових свят різних народів. Атрибути святкування зимових свят у різних народів. Колядки. Щедрівки. Вертеп. Хоровий спів а капела.

20. Музика вокальна та інструментальна. Мова музики (звуки природи та звуки музичні; основні засоби музичної виразовості; музична інтонація). Ритміка і мелодика. Одноголосний та багатоголосний спів. Хоровий спів(хорова обробка народної пісні, хорова мініатюра; цикл хорових мініатюр).

22. Програмна музика. Цикли інструментальних п’єс. Інструментальні тембри. Музичні інструменти в мистецтві. України та різних народів.

24. Види анімації (мальована 2D, лялькова /як підвид пластилінова, комп’ютерна 3D, аніме, технологія captureinmotion (охоплення руху в 3D), пісочна.

35. Вуличне мистецтво (стріт-арт) та його зразки: графіті, трафарети, постери, мурали, скульптурні інсталяції тощо.

36. Вуличний театр, карнавал.

37. Мистецтво і медіа. Телебачення та його художні особливості.

38. Жанри музичного мистецтва.

39. Жанри образотворчого мистецтва.

41. Анімалістичний жанр у скульптурі.

42. Анімалістичний жанр у графіці. Особливості малювання образів тварин.

43. Анімалістичний жанр у живописі.

47. Декоративний натюрморт.

49. Портрет парадний, камерний, парний, автопортрет та ін.

50. Міфологічний жанр в образотворчому мистецтві.

51. Релігійний жанр в образотворчому мистецтві.

52. Історичний жанр в образотворчому мистецтві.

53. Батальний жанр в різних видах мистецтва.

54. Побутовий жанр в різних видах мистецтва.

57. Камерно-вокальні жанри: пісня, романс, серенада, вокальні цикли.

59. Камерно-інструментальний ансамбль.

62. Рапсодія як жанр музичного мистецтва.

63. Міфологічні образи, втілені музичними засобами.

65. Вокально-хорові жанри: кантата (історична тематика) .

66. Історична опера. Історичні сюжети в опері.

69. Ноктюрн. Етюд-картина.

71. Жанри-гібриди в музичному і образотворчому мистецтві.

72. Музичні етнофестивалі в Україні.

 

Автори та авторки

Ірина Акімова 

Дослідниця мистецтва та культурології, завідувач організаційно-масовим відділом в Палаці творчості дітей та юнацтва м. Бровари, координатор Ради дітей та учнівської молоді Броварської міської ТГ.

Випускниця філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність: культурологія). В університеті поглиблено вивчала історію живопису, історію музичного мистецтва та з відзнакою захистила магістерський диплом на тему "Джаз як репрезентанта культури США у світовому глобальному просторі". Авторка курсів для дітей з культури та мистецтва. Співачка та лауреат конкурсів з академічного співу.

"Музика змушує відчувати життя на повну та додає сил пережити найбільші потрясіння. Музика — це найсильніший вид магії ".

 

Олександр Охріменко

Науковець-історик, кандидат історичних наук, фахівець із середньовічного мистецтва, рукописів й історії повсякдення. Випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вчитель, викладач та популяризатор науки. Член кількох міжнародних товариств дослідників історії й культури.

Курс мистецтва – це зустріч з інакшим, чужим й дивним. Це інші погляди на світ й життя. Це чуже, що може лякати спочатку, й захоплювати – коли з усім розібратися. Це дивна дивина, метикуючи над якою, пізнаєш себе.

 

Саша Савченко

Арт-едукаторка, викладачка мистецтва у школі ThinkGlobal, кураторка старшої школи і викладачка української мови у школі NewTone, співзасновниця ГО «Безпробілів».

Випускниця Донецького національного університету за спеціальністю «Філологія. Українська мова та література» та додаткової спеціальності «Світова художня культура».

 

 

Ярослава Музиченко   

Журналістка, етнолог, музейний педагог.

Наукова співробітниця Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».  Одна з авторів першого в Україні онлайн-курсу для підлітків про українські традиції «Знай свою Україну», від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», за підтримки УКФ (2021). Авторка-упорядниця двох книжок про те, як дотримуватися традицій у сучасному місті: «Від Романа до Йордана: обряди, символи, страви» та «Великдень: звичаї, обряди, страви».

 

Анастасія Лиходій

Культурологиня, випускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціалізується на вивченні масової культури, суспільства споживання та взаємозв'язку теорії психоаналізу і масового виробництва. Викладачка, авторка курсів з Історії культури, філософії для дітей. Проєктна менеджерка ГО "Освіторія". Моя основна задача — дати розуміння, що культура присутня всюди і формує цінності, світоглад на якому будується наше життя.

 

Ангеліна Згурська

Директорка, викладачка фортепіано та вокалу в Дитячій школі мистецтв імені Марії Примаченко Іванківської селищної ради. Закінчила Інститут мистецтв Національного педагогічного університету ім.М.П. Драгоманова та здобула спеціальність "Музична педагогіка та виховання" з додатковою професією "Практична психологія в галузі освіти".

Моя ціль — оповідати тему уроку максимально зрозуміло учням.

 

Тетяна Котенко

Педагог Палацу творчості дітей та юнацтва Броварської міської ради Броварського району Київської області. Режисер масових заходів.

Закінчила Гуманітарний інститут Донецького національного університету за фахом Культурологія.

Захоплююсь українськими народними традиціями, міфологією, фольклором.  Практикую автентичний спів (більше 10 років).

Вважаю, що мистецтво та творчість  виховують гармонійну особистість, тому є необхідною складовою якісної освіти.

 

Анастасія Пустильник  

Генеральний директор маркетингової агенції «Aimbulance». Випускниця Інституту філології Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Індонезійська мова та література і переклад». Незважаючи на диплом перекладача, обрала професію маркетингу, адже саме там я виконую роль «перекладача» або «мосту» між бізнесами, з якими ми працюємо, та нашою командою. Тому вже п’ять років допомагаю українським та міжнародним бізнесам і компаніям зростати і реалузувала більше 150 проєктів. Треную критичне мислення та проактивну позиції як підхід до навчання, роботи, та вирішення будь-яких задач.

 

Анастасія Тормахова

Дослідниця візуальних практик, історії музичного мистецтва, менеджменту в сфері культури, доцент кафедри етики, естетики та культурології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Випускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної музичної академії імені П.І. Чайковського, кандидат філософських наук, доцент. Авторка наукових публікацій з візуальних практик та естетики.

 

Зареєструватися на курс