linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx Facebook Instagram Telegram Viber
Перейти до головного змісту

Біологія і екологія. 10 клас

UIED

Біологія і екологія. 10 клас

У 10 класі основною задачею є створення взаємозв’язків між раніше вивченим матеріалом та поєднати його у велику цілісну картину. Попередні знання про органічні сполуки застосовуються для розуміння аспектів раціонального харчування та підтримки гомеостазу. Знання про анатомію людини доповнюються поняттям нейрогуморальної регуляції, аби зрозуміти як така складна система -  організм завжди знає, що робити і як робити це правильно. Також, у 10 класі поглиблюються знання з генетики, де від найменшої структурної одиниці – гену, розширюються знання до регуляції цих процесів та навіть способів їх дослідження.

Програма

Тема 3. Обмін речовин і перетворення енергії

  1. Порушення обміну речовин (метаболізму), пов’язані з нестачею чи надлишком надходження певних хімічних елементів, речовин. Значення якості питної води для збереження здоров’я людини.
  2. Раціональне харчування – основа нормального обміну речовин. Негативний вплив на метаболізм токсичних речовин. Знешкодження токсичних сполук в організмі людини.   
  3. Нейрогуморальна регуляція процесів метаболізму.

Тема 4. Спадковість і мінливість

  1. Основні поняття генетики. Закономірності спадковості. Гібридологічний аналіз: основні типи схрещувань та їхні наслідки. Сучасні молекулярно-генетичні методи досліджень спадковості людини. Практична робота. Розв’язування типових генетичних задач
  2. Організація спадкового матеріалу еукаріотичної клітини та його реалізація. Гени структурні та регуляторні. Регуляція активності генів в еукаріотичній клітині.
  3. Каріотип людини та його особливості. Хромосомний аналіз як метод виявлення порушень у структурі каріотипу.
  4. Сучасний стан досліджень геному людини. Моногенне та полігенне успадкування ознак у людини. Позахромосомна (цитоплазматична) спадковість у людини.
  5. Закономірності мінливості (спадкової, неспадкової) людини. Лабораторна робота. Вивчення закономірностей модифікаційної мінливості.

Авторка курсу

Євгенія Остапів 

Викладачка біології.

Працює на посаді старшого викладача природничих наук у центрі підготовки до ЗНО “Unext”, де викладає хімію та біологію. Під час викладання матеріалу бере орієнтир на утворення взаємозв’язків між “сухими” біологічними термінами та повсякденним життям. 

Її учні переймають захоплення біологією, то ж дехто з них, успішно склавши іспити, зараз теж вивчає біологію у КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

  1. Початок занять

Зареєструватися на курс