linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx Facebook Instagram Telegram Viber Facebook
Перейти до головного вмісту

Основи здоров'я. 9 клас

UIED

Програма

 

Тема: Безпека і здоров’я людини

1. Захист життя під час обстрілів, бомбардувань. Шляхи і правила евакуації. Вибір надійного укриття. Як діяти під завалами. Практична робота. Відпрацювання алгоритмів пошуку надійного укриття та евакуації.

2. Види техногенних аварій, які виникли внаслідок воєнних дій. Дії під час хімічної та радіаційної небезпеки.

3. Види й ознаки вибухонебезпечних предметів Ідентифікація загроз: міни (протипіхотні, протитранспортні), боєприпаси (що не вибухнули), детонатори/підривники, саморобні вибухові пристрої та міни-пастки, набої. Практична робота. Відпрацювання навичок безпечної поведінки під час виявленні незнайомих предметів/вибухонебезпечних предметів.

4. Ознаки небезпечних територій. Правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів або якщо опинились на замінованій території або стали свідком інциденту на мінному полі. Взаємодія з рятувальними службами.

5. Визначення стану потерпілого. Домедична допомога у надзвичайних ситуаціях. Види кровотеч. Невідкладна допомог при кровотечах. Серцево-легенева реанімація. Практична робота. Відпрацювання навичок надання невідкладної допомоги при травмах, кровотечах, опіках, втраті свідомості, зупинках дихання.

6. Алгоритм рятування людей під час пожежі, з-під завалів.

7. Невідкладна медична допомога при опіках, отруєнні чадним газом.

8. Дозрівання мозку та емоції. Емоційні реакції в гострих стресових ситуаціях.

9. Керування емоціями. Техніки самодопомоги. Практична робота. Відпрацювання технік психологічної самодопомоги в гострих стресових ситуаціях.

10. Сучасне уявлення про здоров'я. Практична робота. Аналіз свого способу життя та особистих цілей.

11. Взаємозв’язок фізичної, психічної, соціальної і духовної складових здоров’я. Чинники, що впливають на показники здоров’я населення.

12. Сфери життя людини Практична робота. Довгострокове планування з урахуванням важливих сфер життя.

 

Тема: Фізична складова здоров’я

13. Взаємозв’язок складових фізичного здоров’я.

14. Рухова активність. Вплив рухової активності на благополуччя людини.

15. Складові особистої гігієни. Гігієнічні процедури.

16. Біологічні ритми і здоров’я. Значення сну в юнацькому віці.

17. Харчування при різному фізичному навантаженні. Контроль за масою тіла Практична робота. Розрахунок калорійності харчового раціону відповідно до енерговитрат організму.

18. Моніторинг здоров’я Практична робота. Експрес-оцінювання індивідуального рівня фізичного здоров’я.

 

Тема: Психічна й духовна складові здоров’я

19. Самореалізація у підлітковому та юнацькому віці. Складові самореалізації. Самопізнання і формування особистості. Самооцінка.

20. Поняття та складові життєвого самовизначення.

21. Критерії і мотиви для вибору професії. Сучасні професії. Дослідження ринку праці Практична робота. Виявлення професійних схильностей.

22. Природа та види емоцій. Емоційна зрілість. Саморегуляція. Методи самоконтролю.

23. Умови ефективного навчання. Індивідуальні особливості сприйняття й навчання Практична робота. Визначення індивідуального стилю навчання.

24. Способи ефективного навчання й підготовки до іспитів, Державної підсумкової атестації. Планування часу. Практична робота. Відпрацювання навичок раціонального планування часу і підготовки до ДПА.

25. Риси характеру. Чинники, від яких залежить характер людини.

26. Роль життєвих цінностей у формуванні характеру. Цінності і якість життя. Моральний розвиток особистості. Самовиховання характеру.

 

Тема: Соціальна складова здоров’я

27. Стосунки і рівні спілкування. Навички ефективного спілкування.

28. Формування міжособистісних стосунків з дорослими й однолітками Практична робота. Відпрацювання прийомів ефективного спілкування з дорослими й однолітками.

29. Цінність родини. Чинники міцної родини. Готовність до сімейного життя Практична робота. Визначення місця здоров’я в ієрархії власних життєвих цінностей.

30. Стан репродуктивного здоров’я молоді в Україні. Запобігання захворюванням, що передаються статевим шляхом. Засоби контрацепції Практична робота. Відпрацювання навичок отримання достовірної інформації про інфекційні та неінфекційні захворювання у своєму середовищ.

31. Вплив психоактивних речовин на репродуктивне здоров’я. Профілактика вроджених вад. Практична робота. Ознайомлення з роботою установ, які надають соціально-психологічні та медичні послуги за місцем проживання.

32. Значення моральних цінностей для профілактики ІПСШ. ВІЛ/СНІД: проблема людини і проблема людства. Протидія дискримінації ВІЛ-позитивних людей Практична робота. Визначення місця здоров’я в ієрархії власних життєвих цінностей.

33. Безпека як потреба людини. Види і рівні загроз. Заходи безпеки. Концепція національної безпеки України Практична робота. Відпрацювання навичок оцінювання ризику на особистому рівні.

34. Глобальні загрози, породжені діяльністю людини та їх вплив на здоров’я Практична робота. Оцінювання екологічних небезпек за місцем проживання, що впливають на здоров’я громади.

35. Розвиток екологічно доцільного мислення і поведінки, як складова формування здорового способу життя.

36. Міжнародне екологічне право. Екологічне законодавство України. Інформаційне суспільство та сталий розвиток.

Зареєструватися на курс