-
-
Урок 3. Форма і розміри Землі. Внутрішня будова Землі. Способи зображення Землі. Практичне заняття № 6 «Знаходження на карті та глобусі екватора, полюсів, півкуль, материків і частин світу, географічних об’єктів».
-
Урок 4. Рухи Землі. Пори року.
-
Урок 5. Місяць — супутник Землі. Сонячні та місячні затемнення
-
Урок 6. Ґрунт, його значення і властивості. Догляд за ґрунтом
-
Урок 7. Повітря — суміш газів. Значення повітря. Властивості повітря. Організація спостережень: за повертанням листків рослин до Сонця; нагріванням тіл променями Сонця. Практичне заняття №7 «Дослідження нагрівання тіл (різних за кольором і прозорістю) променями Сонця»
-
Урок 8. Вода на Землі. Властивості води. Три стани води. Колообіг води
-
-
-
Урок 1. Вода як розчинник. Розчинні й нерозчинні речовини. Практичне заняття №8 «Дослідження розчинності речовин (цукру, солі, лимонної кислоти, олії)»
-
Урок 2. Розчини у природі. Значення води у природі. Використання води людиною. Практичне заняття №9 «Вивчення розчинності речовин: глини, олії, лимонної кислоти»
-
Підсумковий тест
-
-
-
Урок 1. Організм і його властивості. Клітинна будова організмів. Різноманітність організмів: Рослини, Тварини, Гриби, Бактерії.
-
Урок 2. Практичні заняття «Найбільш поширені рослини, гриби та тварини в Україні»
-
Урок 3. Умови життя на планеті Земля. Середовище життя. Чинники середовища. Вплив на організми чинників неживої природи
-
Урок 4. Пристосування організмів до періодичних змін умов середовища
-
Урок 5. Різноманітність середовищ життя і пристосування організмів до життя в кожному з них. Наземно-повітряне середовище
-
Урок 6. Водне середовище життя. Ґрунтове середовище життя. Пристосування організмів до життя в кожному з них
-
Урок 7. Вплив на організми чинників живої природи. Взаємозв’язки між організмами. Співіснування організмів. Угруповання організмів
-
Урок 8. Екосистеми
-