Онлайн-курс з всесвітньої історії для 10 класу допоможе учнівській молоді подивитися на економічні, політичні, геополітичні, соціальні, військові та культурні процеси першої половини XX століття очима очевидців. Курс просто і доступно розкриває основні тенденції розвитку держав світу від початку Першої світової війни (1914 року) до завершення Другої світової війни (1945 року). Курс покликаний визначити важливість лідерів, які рухають країни шляхом історії, та охарактеризувати механізм взаємовідносин людей, націй, регіонів та держав окресленого періоду.
Програма
Тема 4. Держави Центрально-Східної Європи
- Друга Річ Посполита.
- Чехословацька республіка.
- Угорщина. Румунія.
- Болгарія. Югославія.
- Урок узагальнення : «Держави Центрально-Східної Європи»
Тема 5. Держави Азії та Латинської Америки
- Японія.
- Китай.
- Індія.
Тема 5. Держави Азії та Латинської Америки (продовження)
- Азія та Латинська Америка: протиборство демократичних сил і диктаторських режимів
- Урок узагальнення «Держави Азії та Латинської Америки»
Тема 6. Передумови Другої світової війни
-
Утворення осередків Другої світової війни. Створення блоку Берлін – Рим – Токіо
- Політика «умиротворення» агресора та її крах
- Урок узагальнення «Передумови Другої світової війни»
Тема 7. Друга світова війна
-
Початок Другої світової війни. Воєнні дії в середині 1941–1943 рр.
- Окупаційний режим у поневолених країнах. Рух Опору. Воєнні дії в 1944 р.
- Завершення та підсумки Другої світової війни. Світ після Другої світової війни
- Урок узагальнення «Друга світова війна»
Тема 8. Повсякденне життя та культура в міжвоєнний період
-
Освіта та наука. Література й мистецтво
Автори та авторки курсу
Олександр Чучаєв
Вчитель історії, директор, вчитель-методист.
Випускник факультету історії та права Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, автор методичної розробки “Комікси як освітній тренд”.
Викладає у Благовіщенському навчально-виховному комплексі №2 «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти «Дивоцвіт» і захоплюється бойовими мистецтвами, пригодницькою літературою та роботою з деревиною.
Фіналіст національного етапу Всесвітнього конкурсу Global Teacher Prize 2020 та переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2020» у номінації «Історія», має багато інших відзнак.
Його учні здобувають призові місця в олімпіадах з історії, Малій академії наук та різноманітних конкурсах науково-дослідницьких робіт.
Богдан Грушецький
Вчитель історії. Викладає історію у приватній школі Friends (м. Київ), історію та міжнародні відносини у Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ), Дніпровській політехніці (м. Дніпро). Випускник історичного факультету Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Кандидат політичних наук.
Автор історичних монографій «Українська автономія та проголошення УНР» і «Гетьманат», а також багатьох наукових, освітніх і аналітичних публікацій в українських і зарубіжних виданнях. На думку пана Богдана, історія – предмет насичений і цікавий. Його вивчення дозволяє учневі стати обізнаним з усіх сфер життя людини, розумітись як на житті суспільства в минулому, так і на процесах сьогодення.