linkedin behance facebook instagram odnoklassniki twitter vimeo vk youtube logo-edx Facebook Instagram Telegram Viber
Перейти до головного змісту

Всесвітня історія. 11 клас

UIED

Всесвітня історія. 11 клас

Курс всесвітньої історії 11 класу присвячений подіям другої половини ХХ - початку ХХІ ст.  Важливо розуміти, що його матеріал – ключ до розуміння тих процесів процесів і явищ у сучасному світі, які визначають майбутнє людства. Складовими курсу є теми, присвячені перебігу холодної війни, масштабних конфліктів та визначних досягнень, здобуття незалежності багатьма країнами світу та розгортання тривалих протистоянь. А ще – це досвід, важливий і для суспільства, і для кожної особистості, що розвиваєтсья.

Програма

Тема 3. Держави Центрально-Східної Європи: трансформаційні процеси

  1. Країни Центрально-Східної Європи на початку ХХІ ст., їх роль у сучасних міжнародних відносинах. Політична, економічна та ідеологічна експансія Росії в регіоні.
  2. Узагальнення навчального матеріалу з теми «Держави Центрально-Східної Європи: трансформаційні процеси».
  3. Узагальнення знань.

Тема 4. Держави Азії, Африки та Латинської Америки: вибір шляхів розвитку

  1. Японія. Повоєнне реформування держави. Хірохіто. Джерела та наслідки економічного піднесення. Внутрішньо- та зовнішньополітичні пріоритети.
  2. Китай. Проголошення КНР. Культ особи Мао Цзедуна. Великий стрибок, комуни, культурна революція. Трансформаційні процеси в Китаї на зламі ХХ–ХХІ ст. Ден Сяопін.
  3. Утворення Індійської республіки та Пакистану. Конфесійне протистояння в регіоні. ІНК. Індіра Ганді. Індія на зламі ХХ–ХХІ ст.
  4. Утворення Ізраїлю. Близькосхідна проблема та шляхи її врегулювання. Ісламська революція в Ірані. “Арабська весна”. Конфлікт у Сирії. Терористична діяльність. Ісламська держава Іраку і Леванту.
  5. Деколонізація Африки. Крах апартеїду. Країни регіону на зламі ХХ–ХХІ ст.

Авторка курсу

Ольга Дудар

Дослідниця історії, вчителька історії в ліцеї, викладачка в університеті.

Випускниця Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя, закінчила аспірантуру Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, кандидат історичних наук.  Авторка наукових публікацій, підручників та посібників з історії. Одна з засновників YouTube каналу HistOk – популярно про історію. 

“Історія – це не тільки про дати і події, це насамперед про людей, які творили наше минуле і впливають на наше майбутнє”.

  1. Початок занять

Зареєструватися на курс